Naše webová stránka využívá cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Souhlasím Ne, děkuji

Header

doc. PhDr. Martin Vaculík, Ph.D.

jednatel společnosti

Více než 20 let jsem se věnoval sportovní gymnastice, často 7 hodin denně. Byla to dřina, která mě naučila překonávat překážky a vnímat význam psychiky při dosahování špičkových výkonů. Díky sportu také vím, že člověk, který chce podávat vysoký výkon, musí umět odpočívat. Věřím, že má-li být duševní práce efektivní, musí být vyvážena prací fyzickou.

 

Specializuji se na realizaci assessment center, jejichž cílem je identifikace potenciálu pro vedení lidí a manažerského potenciálu, a na různé typy rozvojových aktivit (individuální i skupinová práce) realizovaných v pracovním prostředí i mimo něj.

 

Podnikání propojuji s působením na akademické půdě. Pracuji na Katedře psychologie Fakulty sociálních studií MU, kde vyučuji personální psychologii, psychologii organizace, metodologii psychologického výzkumu a metodu assessment centra. Praktickou realizaci v oblasti výběru a rozvoje pracovníků propojuji s výzkumnou činností. Zabýváme se např. tím, zda pracovní spokojenost vede k vysokému pracovnímu výkonu, které dovednosti souvisí s efektivitou leadershipu nebo zda sebeprezentace ovlivňuje výkon účastníků ve výběrových řízeních.

 

Rád spolupracuji s lidmi, kteří jsou ochotni makat a na nic si nehrají.

 

Vzdělání

doc.: sociální psychologie a psychologie práce, Fakulta sociálnych a ekonomických vied, Univerzita Komenského v Bratislavě

Ph.D.: sociální psychologie, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

PhDr.: sociální psychologie, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Mgr.: psychologie (se zaměřením na psychologii organizace a řízení), Filozofická fakulta, Masarykova univerzita

 

Zkušenosti

1500: přibližný počet účastníků vzdělávacích akcí

1400: přibližný počet účastníků diagnostických akcí

1995: rok, od kterého působím v oblasti psychologie práce

891: počet m2 půdy, o které pečuji

200: průměrný počet kilometrů naběhaných za měsíc